Koncert slovenské vokální skupiny Quadrifoglio

26.05.2010 00:17

Druhý červnový víkend bude dominikánský klášter v Jablonném v Podještědí hostit vokální skupinu Quadrifoglio z Bratislavy. Skupina se zaměřuje na interpretaci skladeb ve stylu "a capella" (zpěv bez nástrojů) a její repertoár tvoří pestrou směs spirituálů, jazzu i klasické hudby. Sopránové party v kapele reprezentuje Katalin Borbély, absolventka operního zpěvu na církevní konzervatoři v Bratislavě, učitelka zpěvu a církevní hudby a varhanice v rodné vsi Tvrdošovce. Katalin je vedle Quadrifoglia zakladatelkou také maďarské dvojčlenné skupiny Kicsi Hang (Little Voice). Alt patří Monice Ližbetin, zpěvačce, která se aktuálně realizuje především v kurzech zpěvu pro děti, protože je sama čerstvou maminkou. Kapelník a dirigent Milan Masiarik zastává v Quadrifogliu tenor a čtveřici zakončuje bas Jaro Ryzek, absolvent žilinské konzervatoře v oborech hra na kytaru a kompozice.
Tito profesionální hudebníci budou koncertovat v refektáři dominikánského kláštera v Jablonném v sobotu 12.6. v 15 hodin, dále pak v kostele sv. Petra a Pavla v Mimoni, rovněž v sobotu 12.6. v 18 hodin. Poslední koncert se uskuteční v neděli 13.6. v 15 hodin v klášterní bazilice Všech Svatých v České Lípě. Na všechny koncerty bude vstupné dobrovolné, přičemž čtvrtina výtěžku půjde na účely zdejších farností a kostelů. Například v Jablonném v Podještědí tyto prostředky pomohou uhradit dluh za restaurování maleb na mědi ze 17. století, které zobrazují život svaté Zdislavy. Jedenáct obrazů z cyklu dvaceti čtyř maleb bylo restaurováno v roce 2008 a návštěvníci kláštera je již mohou obdivovat ve výstavních prostorech ambitů. Sto padesát tisíc korun poskytl na restaurování  Fond kulturního dědictví Libereckého kraje, nicméně ještě zbývá zaplatit 19 646 korun.
Vedle koncertů se budou členové Quadrifoglia věnovat také amatérům církevního zpěvu – v sobotu dopoledne proběhne v Jablonném dílna pro zdejší scholu a další zájemce, během níž se budou připravovat skladby pro nedělní liturgii. Účastníci dílny pak spolu s Quadrifogliem doprovodí mši svatou v bazilice sv. Zdislavy a sv. Vavřince v Jablonném v neděli 13.6. od 9. 30 hodin.

 

 

Vyhledávání

Kontakt

Nové webové stránky najdete na www.centrumzdislava.eu