Prázdninový provoz

09.07.2010 23:11

 Prázdninový provoz

Podobně jako příroda, tak i my potřebujeme období vegetačního klidu. Vegetační klid však neznamená nečinnost, znamená přípravu, nabrání sil, zvnitřnění a v našem konkrétním případě i zářijové narození dítěte. Co nás, potažmo i Vás, o prázdninách čeká? Zítra začíná scholový tábor ("dítě" sestry Anežky OP) v Bojkovicích u Uherského Brodu, kterého se tradičně účastní scholy z Opavy, Brna a Jablonného v Podještědí. My se po táboře chceme zdržet u našeho bývalého faráře p. Česlava v dominikánském klášteře v Uherském Brodě, pak navštívit slovenské dominikány v Bratislavě a zajet si parníkem do Vídně. Koncem července nás čekají dvě svatby v Praze a  farní narozeniny a mezitím odehrajeme divadelní inscenaci "Manželské vraždění" v Domě kultury v Litoměřicích (27.7.2010 v 19:30. Více info  https://misie.op.cz). 

Na srpen chystáme oplocení dětského hřiště v areálu kláštera a prodloužený poslední srpnový víkend na řece Ohři, s kanoemi a mší svatou s dětmi (zájemci hlaste se na karel.spal@gmail.com).

V září se rozeběhne příprava k biřmování (5 dospívajících) i katecheze. Máte tedy výjimečnou příležitost se včas přihlásit a ovlivnit termíny  příprav,   jak k biřmování, tak ke křtu, či termíny klasické katecheze. Katecheze dětí předškolního věku bude již tradičně probíhat v neděli v malém refektáři kláštera během bohoslužby slova (tzv. nedělní programy pro předškolní neposedy). Taktéž rádi přivítáme zájemce o dramatiku, neboť v září se bude konsolidovat divadelní soubor (tak jinak rádi bychom začlenili nové herce - platí stejný email karel.spal@gmail.com). Chceme nastudovat vánoční divadelní hru, kterou chceme uvést během tzv. mikulášské slavnosti, a zároveň začít pracovat na hře, která bude uvedena nejspíše až v červnu 2011 a jejíž výběr  bude ještě předmětem diskuze mezi zainteresovanými. v září také začnou pravidelné zkoušky scholy (čas bude upřesněn), vítáme všechny ochotné hlasy i nástroje (b.spalova@gmail.com). Můžeme prozradit, že naše řady rozšíří pianistka a sopranistka Natsumi z Petrovic. 

V říjnu pak začínají jazykové kurzy (francouzština pro středně pokročilé, angličtina pro mírně pokročilé, angličtina pro pokročilé, filmový klub a zároveň se můžeme těšit na mši svatou s dětmi spojenou s drakiádou.

Přejeme všem Boží požehnání    

Vyhledávání

Kontakt

Nové webové stránky najdete na www.centrumzdislava.eu