Vodácký víkend 29.-30.8.2009

05.09.2009 17:17

Vodácký víkend 29.-30.8.2009

Před několika lety jsme vyrazili s kamarády z farnosti na čtyřdenní sjezd řeky Ohře. Loni jsme tuto myšlenku oprášili a udělali si jednodenní výlet na Ploučnici (takto jsme si ověřili, že pro tří či čtyřleté dítě může být celodenní plavba v kánoi, samozřejmě s přestávkami, pozitivní zážitek). Řekli jsme si, že by to mohla být hezká farní tradice, a letos jsme vyrazili na Jizeru v počtu 11 dětí + 11 dospěláků.
Sjížděli jsme Jizeru ze Spálova do Dolánek. Na neděli jsme přespali v kempu Ostrov na Malé Skále (těsně před kempem je na levém břehu Žlutá plovárna s dětským hřištěm, jinak cestou do Malé Skály není podél řeky mnoho míst pro dětská povyražení). V kempu je restaurace, obchod, čisté toalety, zdarma trampolína pro děti a nedaleko vynikající restaurace u Boučků/Boučkův statek.
Na nedělní mši svatou je nejlepší dojet buď do nedalekého Turnova či Železného Brodu. My jsme se účastnili mše svaté v kostele sv. Jakuba v Železném Brodě (8.30).
Řeka si v toto roční období líně teče krajinou Českého ráje, takže jsme si v malebném prostředí pěkně zapádlovali. Podél celé trasy jezdí vlak, takže není problém si zajet zpět pro auto (proto
si stačí vzít s sebou jen soudek na svačinu a suché oblečení. Stan a spacáky si pak převézt autem).
Fotky najdete ve fotogalerii. 

Vyhledávání

Kontakt

Nové webové stránky najdete na www.centrumzdislava.eu